Категорії
Новини

Чи варто робити ремонт взимку: плюси та мінуси такого рішення

Якщо ви збираєтеся придбати квартиру-вторинку в Україні, то, швидше за все, вам знадобиться провести в ній або капітальний, або косметичний ремонт. І ось часто, переносимо ми цю дуже клопітну і витратну справу на холодну пору року. А чи правильно це ми робимо.

Плюси та мінуси зимового ремонту

Фінансова сторона, запланованого нами ремонту, виглядає не так уже й погано. Будівельні супермаркети, з настанням зими, прагнуть зберегти свого покупця, проводять різноманітні акції, влаштовують розпродаж. Ціни в осінньо-зимовий період значно знижуються. З іншого боку, постачальники будівельних матеріалів наприкінці сезону намагаються продати товар, який є на прилавках, а іноді й з терміном придатності, який давно минув. І ми отримуємо матеріал, який не завжди зберіг свій зовнішній товарний вигляд, а часом і втратив свою якість. Трапляється, вибираючи товар, ми стикаємося з проблемою – те, що нам сподобалося, вже є у малій кількості, або представлені зразки взагалі відсутні. Плюс ще й у тому, що з настанням холодів зникають черги у будівельних супермаркетах, з доставкою будматеріалів також немає жодних проблем. Ми впевнені, що наш вантаж буде доставлений нам швидко. У повному обсязі і не зіпсований.

Але ми стикаємося із проблемою – те, що ми бачили влітку, мріяли придбати, тепер уже не можемо купити з однієї простої причини: інші купили вже все заздалегідь і нам нічого не дісталося. З позитивної точки зору – пік ремонтних робіт з холодами йде до спаду і частина фахівців вивільняється, розцінки на роботи з косметичного ремонту знижуються. У будівельників вивільняється час, що позитивно впливає на ремонт. Однак це не завжди спрацьовує на практиці. Кваліфікований фахівець завжди затребуваний і вартість його роботи не змінюється.

Багато негативного у проведенні зимового ремонту. Почнемо із проведення глобального трудомісткого ремонту. Заміна віконних блоків обмежена, її краще проводити за плюсових температур, щоб не занижувати температуру житла. І за негативних температур цього робити не радять фахівці. Ремонт опалення у квартирах взагалі практично неможливий. На подібні дії в опалювальний сезон жодна компанія не дозволить. І мешканець села, безперечно, також зіштовхнеться з такою самою проблемою.

Звичайно, зима на вулиці не заважає нам замінити міжкімнатні двері. І постелити лінолеум, ламінат, викласти паркет, ми теж зможемо без проблем у зимовий період. Але проблеми таки виникнуть і тут. Наприклад, лінолеум деякий час треба витримати при плюсовій температурі, щоб він набув еластичність. При укладанні паркету зіткнемося з проблемою вологості в приміщенні. Паркет це дуже примхливий матеріал, а при працюючому опаленні повітря більш сухе, тоді як потрібна вологість на рівні середньорічної норми. В іншому випадку ми зіткнемося з набуханням паркету в наступній, більш вологій порі року. Необхідно включати зволожувач повітря.

А ось із проблемою вологості, хоч і з протилежного боку, ми зіткнемося, якщо проводитимемо роботу з штукатурки або вирівнювання поверхонь стін будівельними сумішами. У теплому приміщенні в зимовий час повітря досить сухе і можна побачити наскільки швидко підсихає верхній шар, а глибші шари висихають значно довше і потребують зволоження та провітрювання приміщення, щоб уникнути виникнення тріщин.

Якщо ми не маємо можливості досить часто проводити провітрювання, то краще таку роботу перенести на більш теплу пору року, коли ми зможемо без перешкод відкривати вікна в нашій кімнаті. Не буде накопичуватися зайва волога і ми зможемо уникнути виникнення на стінках грибка та плісняви. Якщо ми не маємо можливості провітрити в достатньому обсязі наше житлове приміщення, то ми зіткнемося з ще дуже неприємною проблемою. Фарбувати поверхні емалевими фарбами, лаками та іншими, що виділяють токсичні речовини, категорично не рекомендується.

Велика ймовірність отримати отруєння організму, а також їдкий запах може вбратися в шпалери, меблі, речі та довгий час ми відчуватимемо неприємні відчуття. А ось клеїти шпалери, наносити декоративне забарвлення рекомендують лише при стабільному температурному режимі, відсутності вентиляції, тому що наклеєні шпалери побоюються перепадів температур. Відкрите для провітрювання вікно або увімкнений вентилятор можуть завдати відчутної шкоди якості обклеювання. Ми можемо отримати в результаті шви, що розійшлися, відшаровування полотна шпалер від стіни.

Складність у наклеюванні шпалер взимку ще одна відчутна проблема – опалення. Від високої температури клей швидко висихає, а шпалери не хочуть приклеюватись до стіни. Тут потрібно або відключати опалення, або використовувати додаткові засоби для обклеювання шпалер, або перенести (що більш ефективно) обклеювання цієї ділянки до теплої пори року.

Ну і наприкінці хотілося б розповісти, наскільки важко перебувати цілодобово в будинку та одночасно проводити ремонт – це ціле випробування. І вже якщо ми не змогли знайти можливість на час ремонту переїхати, або хоча б знайти місце для ночівлі в більш комфортних умовах з чистим повітрям, то, дихаючи пилом, токсичними запахами, виділеннями будівельних матеріалів, підвищеною вологістю повітря, ми поряд із чудовими стінами заробимо собі стрес, алергію та ще щось. Загалом, якщо поєднати весь процес підготовки та проведення ремонту в будинку, напрошується висновок. Проводити сам ремонт слід, ретельно підготувавшись до нього. Але якщо здійснювати купівлю необхідних матеріалів ми можемо будь-якої пори року, це залежить від асортименту в магазинах, наявності акцій на зниження цін, то запланувати сам ремонт варто все-таки на теплу пору року, щоб наші фізичні та фінансові витрати не пішли прахом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи