Категорії
Ремонт

Ремонт у стилі лофт. Як зробити мінімалістичний, але незабутній інтер’єр

Лофт – не самый новый стиль, и он уже прошёл проверку временем, не утратив своей актуальности. Появился он в США и имеет весьма занятную историю происхождения. В начале 20-го века Америка испытывала тяжелый экономический кризис, также известный как «Великая депрессия». Для него был характерен резкий спад производства, упадок спроса и, как следствие, закрытие различных заводов, мастерских и прочих производственных предприятий. Освободившиеся помещения при этом продавались за бесценок, чем и пользовались американцы – они массово скупали опустевшие заводы, а затем переоборудовали их в жилые дома или общественные пространства, не всегда при этом меняя уже имеющийся вид отделки помещений.

Лофт – не новий стиль, і він уже пройшов перевірку часом, не втративши своєї актуальності. З’явився він у США і має дуже цікаву історію походження. На початку 20-го століття Америка зазнавала важкої економічної кризи, також відомої як «Велика депресія». Він характерний різкий спад виробництва, занепад попиту як наслідок, закриття різних заводів, майстерень та інших виробничих підприємств. Приміщення, що звільнилися, при цьому продавалися за безцінь, чим і користувалися американці – вони масово скуповували спорожнілі заводи, а потім переобладнали їх у житлові будинки або громадські простори, не завжди при цьому змінюючи вже наявний вид обробки приміщень.

Саме такий підхід і породив стиль лофт – змішування виробничого та житлового приміщень дало несподівано затишний простір із приємною колірною палітрою, органічним декором та великими, відкритими просторами, залитими природним світлом через величезні вікна. Так що головною особливістю стилю лофт є саме наявність елементів, зазвичай не властивих для житлових приміщень: металевих каркасів у меблів, цегляних стін, «грубих» деревних поверхонь, важких елементів.

Ще однією особливістю стилю лофт є те, що він чудово адаптується до особливостей часу. Його “виробнича” основа добре приймає навіть найсучасніші рішення, завдяки чому і “пузатий” телевізор на лампах, і сучасна “плазма” виглядають у ньому однаково органічно. Це ж стосується і декору – мешканець практично нічим не обмежений і може обставити квартиру різними прикрасами, оскільки загальної картини вони не зіпсують.

Які розрізняють напрямки стилю лофт?

Найбільшою популярністю користуються три основні напрямки у стилі лофт:

  • Богемний;
  • Гламурний;
  • Індустріальний.

Богемний напрямок націлений на поєднання класичних стилів з особливостями лофта. Відразу зазначимо, що воно – на великого любителя класики, якому набридли стандартні для стилю рішення. Для того, щоб реалізувати богемний лофт, необхідно до класичної «індустріальної» основи додати декор у старому стилі: картини в багатих рамах, скульптури з каменю чи гіпсу, різьблені панелі з візерунками. При цьому стандартні декоративні рішення для класичних стилів, такі як додавання пілястр та колон, уникаються. Також зберігається і палітра кольорів, властива лофту. Реалізація цього стилю вкрай складна, що робить його не особливо популярним у масах, але вкрай затребуваним у любителів старовини.

Гламурний лофт – найяскравіший і нестандартний представник напряму, який характеризується яскравою кольоровою гамою, зокрема, додаванням бузкових та червоних відтінків, що сильно контрастують зі стандартною сірою та коричневою палітрою. Саме цей контраст, а також застосування яскравого декору, що кричить, допомагають домогтися дивовижного ефекту. Батьком цього напряму стали саме ті самі виставки, які проводилися у відкритих на місці заводів, що закрилися, арт-просторах, де на грубих цегляних стінах висіли яскраві картини.

Гламурний лофт

Індустріальний стиль – класика лофта. Саме в такому вигляді він з’явився спочатку і саме цей напрямок користується найбільшим попитом завдяки своїй простоті та універсальності. Воно пропонує змішання характерних для житлових приміщень елементів з тематикою виробничого комплексу або майстерні, що забезпечує нестандартні рішення в інтер’єрі, які виглядають свіжо і затишно. Саме цьому напрямку буде приділено найбільшу увагу у нашому матеріалі.

Коли лофт впишеться ідеально, і коли від нього краще відмовитися?

Лофт унікальний тим, що ідеально вписується в приміщення будь-яких розмірів і форм. Він підходить як для обробки найбільших та просторих квартир, так і зовсім невеликих приміщень. Отже, коли лофт точно підійде:

  • Коли в кімнатах мало перегородок, а природне світло можна по-різному обіграти;
  • Коли геометрія приміщення дозволяє грамотно розподілити різні види покриттів по площі;
  • Коли потрібно виконати бюджетний ремонт і витратити мінімум коштів на оздоблення;
  • Коли господареві хочеться спокійне, затишне приміщення без зайвих « кричачих» елементів;
  • Коли основна вимога до проекту облаштування квартири – практичність та простота;
  • Коли роботи потрібно виконати максимально швидко.

Слід зазначити, що все ж таки лофт – не ідеальне рішення на всі часи. Є ситуації, коли його краще не використовувати:

  • Якщо приміщення вкрай тісні, а природне світло в них не є основним;
  • Коли господареві приміщення не подобається якась «незакінченість» інтер’єру, а саме наявність цегляного або бетонного оздоблення;
  • Коли потрібно облаштувати приміщення в ультрасучасному стилі;
  • Якщо власнику квартири не подобається колірна палітра лофта, і він віддає перевагу більш яскравим відтінкам в інтер’єрі та декорі;
  • Якщо в кімнаті житиме дитина – йому цей стиль може здатися нудним. А для маленьких дітей деякі елементи лофта (наприклад, металеві меблі) можуть бути особливо небезпечними.

Лофт – це безперечно відмінний вибір для багатьох квартир, але не варто зупинятися на ньому тільки тому, що він універсальний і популярний. Обов’язково розгляньте й інші стилі, адже найкращі рішення можуть бути несподіваними.

Як складається проект для ремонту квартири в стилі лофт?

Сам процес складання дизайн-проекту при підготовці до ремонту в стилі лофт не особливо відрізняється від стандартної процедури: так само малюються креслення і плани, так само розподіляються комунікації і складаються кошториси. Однак є деякі відмінності на підготовчому етапі, які становлять особливий інтерес:

  • Під час огляду приміщення дизайнер повинен відразу визначити, які саме поверхні яким матеріалом будуть покриті. Це особливо важливо як при візуальному сприйнятті геометрії приміщення, так і на етапі підготовки стін до оздоблення;
  • Під час проектування комунікацій частина з них може бути обіграна дизайнером таким чином, щоб вони виступали як предмети інтер’єру. Ставку можна зробити на системи освітлення, вентиляцію, деякі труби;
  • При підготовці плану заміни вікон особливу увагу слід приділити можливості розширення віконного отвору – це дозволить значно збільшити роль природного світла. Однак роботи потрібно проводити з розумом – часто вони впираються в обмеження на зміну фасаду будівлі; В іншому випадку кімната може вийти занадто строкатою або навпаки однотонною, що також може створити певний дискомфорт.

Вибір матеріалів для ремонту в стилі лофт

Величезну роль формуванні цього стилю грають саме обрані матеріали. По суті, саме оздоблення створює потрібний настрій, а декор, планування, меблі та інші елементи лише доповнюють його. Для того, щоб було зрозуміліше, які саме матеріали застосовуються і де, розглянемо різні зони:

  • Стіни. Для їх обробки підійде все, що створює «індустріальний» настрій – цегла, камінь, метал. Можливе застосування плитки чи дерев’яних панелей, але основний упор на них робити не рекомендується. Погано себе проявляють під час ремонту квартири в стилі лофт шпалери та фарба – їх краще замінити декоративною штукатуркою; Підлога. Покриття може бути практично будь-яким. Добре покажуть себе плінтус, плитка, спеціальні кам’яні плити. Дешевою альтернативою може бути спеціальне вінілове покриття під камінь чи дерево. Не рекомендується використовувати колірні рішення, що відрізняються складними, неприродними візерунками;
  • Стеля. Варіантів для стелі в квартирах, виконаних у стилі лофт, не так вже й багато – в основному це гіпсокартон, яких або білять, або фарбують під потрібний колір. Не використовується натяжна стеля – вона занадто гладка і констатує з рештою обробки приміщення;
  • Ванна кімната. Наголос робиться на використання плитки, що імітує натуральний камінь. Можливі декоративні вставки, що нагадують цеглу. Використання деревини або елементів, що імітують, не завжди бажано, але в деяких рішеннях досить корисно;
  • Робоча зона кухні. Це те місце, в якому цілком розумно використовувати саме деревні матеріали – вони підійдуть як для меблів для кухні, так і для робочих поверхонь. Також величезний попит має камінь, але при виборі цього матеріалу слід зробити так, щоб він виглядав натурально.

Опрацювання освітлення. На що краще зробити наголос?

Особливе місце у освітленні квартир, виконаних у стилі лофт, відіграє саме природне світло. Це зумовлено історією самого стилю – у виробничих комплексах, які переобладнали під житлові приміщення, були дуже високі стелі та такі ж високі вікна, які й дозволяли висвітлити приміщення відразу. Цей логічний і простий прийом настільки добре проявив себе, що й донині саме сонячне світло відіграє центральне освітлення у квартирах під лофт.

У штучному освітленні є певні стандарти, яких бажано дотримуватись. Гарними рішеннями будуть:

  • Металеві лампи-конуси в сірих або чорних кольорах;
  • Світильники-софіти, встановлені на стельову балку;
  • Ліпи для підлоги, які можна регулювати, змінюючи висоту і напрямок конуса світла;
  • Настінні бра в індустріальному стилі;
  • Різні люстри з довгими підвісами. При цьому ці самі люстри мають бути виконані у певному строгому стилі.

Поганим рішенням для ремонту в стилі лофт будуть:

  • Світильники з додатковими декоративними елементами;
  • RGB та неонове підсвічування, а також світлові стовпи;
  • Світильники нестандартних форм (під статуї, іграшки, тварин тощо) .);
  • Надмірно яскраві освітлювальні прилади.

Підбираючи освітлення під час ремонту квартири в стилі лофт, потрібно зробити ставку на кілька освітлювальних приладів, які будуть розташовані на різній висоті.

Кольорова палітра та розподіл декору. Робимо візуальне сприйняття приміщення комфортним

Підбір кольорової гами під час ремонту в стилі лофт – завдання вкрай просте. Якщо ви правильно вибрали матеріали для обробки різних елементів, то проблем у вас точно не виникне, тому що всі натуральні матеріали мають відповідну фактуру.

Для того щоб лофт проявив себе в кращому світлі, наголос робиться на наступні кольори:

  • Білий. Спокійний колір, який може бути застосований у будь-якій зоні як основний, і як додатковий. Єдиний елемент, який є білим практично завжди – стеля. Також дуже часто яскраво-білого кольору буває певний декор (наприклад, статуетки чи картини);
  • Сірий. Основний колір в оздобленні приміщень. Створює спокійне, нейтральне настрій, не привертає себе увагу, даючи зорієнтуватися більш важливих елементах оточення. Сірим може бути все, що завгодно – підлога, стіни, робочі поверхні, прикраси. Головне – не переборщити з ним;
  • Темно-сірий. Оздоблення темно-сірого кольору застосовується для зонування кімнат. Найчастіше темно-сірі тони застосовуються на кухні та в душовій. Також їх використовують для того, щоб візуально виділити м’які меблі;
  • Коричневий. Основний колір елементів оточення, які повинні привернути увагу – декоративного оздоблення, прикрас, меблів і т.д.. Так само успішно може застосовуватися в будь-яких приміщеннях;
  • Бежевий. Альтернатива коричневим кольорам, яка може бути використана в кімнатах відпочинку (наприклад, дитячій чи спальні);
  • Чорний. Колір, який використовують для прикрашання металевих меблів, декоративних елементів комунікацій, джерел світла та інших індустріальних елементів.

Покупка меблів. Які моделі не виходять із моди?

Придбати меблі для того, щоб облаштувати квартиру в стилі лофт, досить просто – підійдуть практично будь-які моделі у відповідній кольоровій гамі. Однак особливу увагу варто приділити:

  • Меблі під старовину, що нагадують ті, що випускали в Америці на початку 20-го століття;
  • Моделі з натурального дерева, що мають відповідний колір і фактуру;
  • М’яку меблі з натуральних тканин світлих тонів;
  • Меблі на сталевому каркасі чорного або коричневого кольору;
  • Багато оброблені натуральною шкірою м’які меблі.

Слід уникати:

  • Ультрасучасних варіантів меблів, більше відповідних стилям хай-тек і футуризм;
  • Пластикових меблів або моделям з помітними пластиковими вставками;
  • Меблів, які притягують до себе занадто багато уваги (наприклад, своїм дизайном);
  • Меблі в невідповідному кольорі;
  • Занадто громіздких моделей.

Підбір декору. Чим прикрасити квартиру у стилі лофт?

Відповідь на це питання дуже проста – всім, чим забажаєте! Лофт пропонує великий вибір декоративних виробів, які просто впишуться в обстановку. Особливу увагу слід звернути на:

  • Дерев’яні прикраси, підставки під пляшки, статуетки;
  • Декор з натурального каменю та гіпсу;
  • Картини в стилі американських художників 20-го століття;
  • Декор в індустріальному стилі, а також зображує автомобілі, мотоцикли та сучасну архітектуру.

Єдине, чого слід уникати – декор у сучасному стилі, що підходить для футуристичних приміщень. Краще уникати прикрас зі складною геометрією, елементів, що світяться, декору в «кислотних» кольорах. Прикраси самі по собі можуть бути будь-якого кольору, але при цьому вся їхня «маса» в приміщенні не повинна бути надмірно строкатою.

Чи можна комбінувати стиль лофт з іншими напрямками в дизайні?

Звичайно можна! Ви вільні додавати додаткові елементи стилю та декору, запозичуючи їх з різних напрямків дизайну інтер’єру. Ось кілька підказок, які допоможуть вам скласти власний вектор у декоруванні та оздобленні вашої квартири:

  • У такому суворому стилі, як бруталізм, можна підглянути вдалі рішення використання каменю та бетону для обробки стін та підлог;
  • Мінімалізм підкаже вам, як можна зручніше та практичніше розмістити меблі у маленькій квартирі, виконаний у стилі лофт;
  • Декор, популярний у поп-арті, допоможе вам зробити квартиру, що нагадує ті самі художні майданчики, які обладналися на території підприємств у минулому столітті;
  • Прийоми, що використовуються у неокласиці, дозволять вам більш плавно інтегрувати старі рішення в сучасний дизайн квартири у стилі лофт; поціновувачів американської класики.

Як уникнути найбільш поширених помилок?

Хоча лофт і не такий складний у реалізації, при виконанні робіт можна припуститися кількох серйозних помилок. Ось кілька порад, які дозволять вам виконати все якнайкраще:

  • Звертайте увагу на зонування. Кожна частина квартири повинна виділятися і мати свою особливість. Але при цьому всі приміщення повинні гармоніювати один з одним, витримуючи загальний стиль;
  • Не перегинайте з кількістю декору. Занадто велика кількість прикрас буде відволікати від гарного оздоблення кімнат та меблів, що змістить акценти в неправильному напрямку; Приділіть особливу увагу палітрі квартири. Важливо зробити так, щоб кольори не зливались візуально і кожен елемент оточення був відмінний. У той же час важливо зробити так, щоб меблі та декор не виглядали занадто строкато; Постарайтеся не економити на обробці. Натуральне дерево, камінь і якісна декоративна цегла коштують не дешево, але ці витрати точно вам добре послужать – навіть через багато років таке оздоблення буде виглядати як нове.
  • Не занижуйте стелю. Низька стеля – головний ворог стилю лофт, тому що він з’їдає простір, заважає організувати освітлення та робить індустріальний стиль «важким» у візуальному плані – квартира стає більше схожою на підвал;
  • Не перевантажуйте кімнати візуально. Велика кількість меблів, квітів, зон – все це може зробити квартиру дуже складною для візуального сприйняття. Не допускайте того, щоб ваша квартира була нудною. Пам’ятайте, що слово «індустріальний» в описі стилю лише задає тон, а не є визначальним елементом. Не перетворюйте будинок на цех чи майстерню – насамперед ваша квартира має бути цікавою та привабливою для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи