Категорії
Новини Новини

Порядок проведення ремонту у квартирі

Приступаючи до ремонту квартири своїми руками, насамперед потрібно звільнити приміщення від усіх непотрібних речей, викинути старий мотлох. Починати варто з найбрудніших робіт. Необхідно ретельно продумати порядок їх виконання, щоб не довелося робити ті самі дії повторно. До таких робіт належать: заміна та підведення електропроводки, заміна опалювальних приладів, встановлення прихованих розеток, вирівнювання бетонної підлоги та стін, встановлення вікон та дверей та інші процедури, при яких потрібно що-небудь замазувати розчином або довбати.

Ремонт: крок за кроком

Починати ремонт рекомендується з проведення. Насамперед потрібно визначити, де розташовуватимуться розетки, і зробити під них підведення дроту. Безпосередньо встановлення розеток та підключення до щитка виконуються пізніше. На кухні варто передбачити більше розеток, щоб була можливість одночасно підключати НВЧ-піч, електроплиту, кухонний комбайн, витяжку, холодильник, пральну машину та інші електроприлади. У коридорі також важливо передбачити достатню кількість розеток під пилосос, телефон, праску, а також пропустити антенний кабель (наприклад, встановлення краба). Проводку потрібно вести більш товстим дротом, а додатковим приєднувати до електричного щитка

Якщо ви збираєтеся змінювати радіатори опалення, варто подумати, де ще знадобиться зварювання, щоб більше не повертатися до цього питання. На цьому етапі ви зіткнетеся з необхідністю довбати стіни, а значить, з’явиться багато пилу та сміття.

Потім можна приступати до процедури вирівнювання підлог та стін. Насамперед потрібно перевірити місця стикування панелей стін на наявність порожнин. Якщо такі виявлені, їх обов’язково потрібно закласти. Це дозволить покращити звуко- та теплоізоляцію. Кут між підлогою та стіною потрібно добре вирівняти. Від цього залежить прилягання плінтуса, інакше з’являться щілини. Після закінчення процедури вирівнювання стін можна приступити до встановлення розеток та вимикачів.

Далі переходимо до заміни вікон, підвіконь та дверей. Коли виконано вирівнювання стін та підлог, двері встановлюються якісніше, оскільки ризик помилитися з відстанню від підлоги до низу дверей зводиться до нуля.

Наступним етапом буде стеля – шпаклюємо його, потім обклеюємо шпалерами або білим. Далі займаємося статтю. Настилаємо лінолеум, ламінат або просто покриваємо підлогу лаком або фарбою. Наступний етап – обклеювання стін шпалерами. Далі кріпимо плінтус та наличники, таким чином закриваючи кінці шпалер. Потім свердлимо отвори та підвішуємо полиці, карнизи, плафони тощо.

Ремонт у квартирі своїми руками: за що взятися в першу чергу?

Туалет та ванну кімнату рекомендується ремонтувати в першу чергу, починати потрібно із заміни або встановлення сантехніки. Класти кахель на стіни можна лише після закінчення зварювальних робіт, інакше навіть невелика іскра пропалить верхній шар кахлю та зіпсує плитку.

В останню чергу варто робити ремонт балкону. Його можна використовувати для зберігання залишків матеріалу або встановлення лещат або верстата. Це знадобиться на остаточній стадії робіт.

Якщо під час ремонту ви залишаєтеся у квартирі, починати роботи краще з найдальшої кімнати, а потім поступово рухатися до кухні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Останні записи