До ремонту потрібно підійти серйозно. Необхідно спочатку визначитися зі стилем, який буде вам до душі.
Стиль лофт набирає все більшої популярності завдяки його невимушеності та еклектичності, що відмінно поєднується із зручністю та простором. Сучасний інтер’єр у дусі лофта можна створити далеко від індустріальних приміщень, втіливши його ідеї у стандартному житловому просторі. Для ремонту квартири в стилі лофт не обов’язково шукати стару цеглу для імітації стін покинутої фабрики. Про те, як створити стиль лофт за допомогою нехитрих прийомів, ви дізнаєтесь у цій статті.
Як може бути виконаний ремонт квартири в стилі лофт
Нюанси виконаного в стилі лофт інтер’єру багато в чому залежать від способу життя та уподобань мешканців квартири. Власниками таких просторів зазвичай є:
- творчі особистості зі сформованими принципами та стилем життя (усім відомо, що модним такий інтер’єр зробив епатажний художник Енді Уорхолл, завдяки якому лофт став надзвичайно популярним у тогочасної богеми);
- успішні офісні працівники чи підприємці, яким ненав’язливість лофта допомагає відволіктися від щоденної робочої рутини;
- власники студій у новобудовах та покупці «сталинок» та «брежневок» з високими стелями (ремонт квартири в стилі лофт дозволяє зробити оригінальний і водночас зручний та недорогий інтер’єр);
- люди, які відмовилися від звичного способу життя, яких стиль лофт приваблює своєю невибагливістю.
Існує кілька рішень для того, щоб зробити ремонт квартири в стилі лофт:
М’який лофт (soft loft)
втілюється в акцентуванні стіни або її окремої ділянки за допомогою «оголення» або імітації вихідного матеріалу – бетону, цегли та ін. Цього цілком достатньо для створення відповідного духу в інтер’єрі. М’який лофт припускає наявність відкритих комунікацій, проте це не є обов’язковим.
М’який лофт не проти штор, килима або ламінату як покриття для підлоги. Якщо сім’я з маленькою дитиною живе в «однушці», цілком допустимо зробити ремонт у стилі лофт. Однак фон для такого інтер’єру має бути нейтральним, наприклад, дерев’яним або бетонним. Будь-який інтер’єр можна зробити лофтовим, оскільки м’який лофт цілком сприймає елементи багатьох інших стилів. Різноманітні меблі та предмети декору, придбані «на майбутнє», також будуть доречними.
Жорсткий лофт (hard loft)
зовсім не означає суворість та похмурість. В інтер’єрі, виконаному в цьому стилі, можуть використовуватися світлі тони, що особливо актуально за нестачі природного освітлення або неможливості встановити великі вікна. І тут доречно застосувати принцип домінування верху, у якому тлом виступає стеля, прикрашений підвішеними нарочито-грубыми акцентами індустріального походження. Актуальні та відкриті комунікаційні системи (наприклад, труби), підкреслені контрастною фарбою. Ще одним способом виділити інтер’єр за допомогою жорсткого лофта є використання великих текстурованих фонових поверхонь, розділених на зони і мають додатковий акцент. Ремонт квартири в стилі жорсткий лофт допомагає при хронічному стресі у людей середнього віку, проте для дітей та літніх людей такий інтер’єр не рекомендується.
Злий лофт (evil loft або malicious loft)
характерний тим, хто різко заперечує суспільно-схвалюваний спосіб життя, наприклад, кичових артистів чи антисоціальних елементів. Цей стиль відрізняють нехтування простором (нависаючі стелі), світлом і провокаційні аж до непристойності головні акценти.
Лофт-свинюшник (swine loft) – це інтер’єр мрії для будь-якої творчої людини, що прагне відірватися від реальності. Такий простір зовсім не свинський. Тут все влаштовано та продумано до дрібниць, світло та повітря гармонійно організовані. Однак ремонт квартири в стилі лофт-свинюшник може бути зроблений лише в приміщеннях площею не менше 80 квадратних метрів із французьким вікном на всю стіну та/або дахом із ліхтарем.
Як зробити ремонт квартири-студії в стилі лофт
Для тих, хто нещодавно став власником власного житла і замислюється про майбутні витрати на облаштування інтер’єру, ремонт у стилі лофт стане справжнім порятунком. Тим більше, якщо йдеться про студію. Стиль лофт створить по-справжньому оригінальний інтер’єр за допомогою нестандартних елементів «вуличного дизайну»: труб, різноманітних металевих деталей та ін.
На чому можна заощадити при ремонті в маленькій квартирі в стилі лофт? По-перше, на оздоблювальних матеріалах. Відмовившись від штукатурки та ґрунтовки, потрібно лише підкреслити красу чорнового оздоблення стель і стін та виставити напоказ блоки міжкімнатних перегородок.
По-друге, стиль лофт «любить» відкриті комунікації та проводку, а отже, можна заощадити на штробленні та загортанні каналів під труби та електрику. Професійно розлучені комунікації та проводка можуть стати справжньою окрасою інтер’єру.
Позбавивши свій житловий простір від зайвих деталей і впустивши в нього багато світла та повітря, ви ще більше підкреслите «лофтовість» своєї квартири. Безліч комодиків і тумбочок замініть прихованою системою зберігання, а замість вазочок і керамічних фігурок наголосіть на яскраво-червоному велосипеді.
Палітра кольорів
Ремонт квартири в стилі лофт виконується в класичних «індустріальних» кольорах: сірому (від відтінку світлого бетону до темного графітового) та приглушеному теракотовому, який нагадує відтінок старої цегли та деревини. Такий колорит житлового простору чудово гармонує з іншими предметами та елементами декору урбаністичного стилю.
Усі відтінки сірого підходять для інтер’єру ванних кімнат та санвузлів. Підібрати матеріали для цих приміщень зовсім неважко, оскільки в колекціях кожного виробника керамічної плитки і керамограніту можна знайти подібні кольори.
Барна стійка
Стиль лофт не приймає віталень з окремими столами і рядами стільців, віддаючи перевагу барній стійці. Цей варіант чудово підходить для маленьких квартир. Ремонт у стилі лофт дозволить доповнити барну стійку міні-баром або прихованими системами зберігання.
Також стійка може візуально ділити простір на зону кухні та м’яку зону для прийому гостей або перегляду телевізора. Як такий елемент меблів чудово підходить кухонний острів, за яким можуть готувати вечерю відразу кілька людей. Подібна стійка може використовуватись і для організації вечірок у міському стилі.
Урожай дерево
Деревина ніколи не вийде з моди, головне – вибрати відповідні відтінки та текстуру. При ремонті доповніть простір свого лофта старими балками, столами з фактурними поверхнями з ремісничих майстерень або різьбленими панелями, що посіріли від часу. Якщо вам не вдасться знайти відповідну деревину, візуального ефекту зістарення нових предметів меблів можна досягти за допомогою різноманітних технік і оздоблювальних матеріалів.
Старі або зістарені дошки можуть стати панно на стіні, узголів’ям ліжка, стільницею та ін.
Вуличний декор
Впустіть дух міста у свій житловий простір та наголосіть на урбаністичному стилі оригінальними елементами вуличної культури. Наприклад, велосипедом, що висить на стіні. Стиль лофт – прикмета відкритих та вільних від стереотипів людей, які не звикли ховати своє життя за декоративними фасадами.
Старі вивіски, дорожні знаки або неонові рекламні панно чудово виглядатимуть на цегляній або бетонній стіні, ще більше стираючи межі між квартирою та вулицею за вікном. Також доречними будуть фотопринти, що імітують вивіску чи графіті, та потерті часом міські артефакти, придбані на блошиному ринку.
Піддавши ремонту старі комори двері, переробіть її в розсувну, внісши оригінальний акцент в інтер’єр кімнати в стилі лофт. Такі двері заощаджують простір, тому є чудовим варіантом для маленьких квартир.
Ремонт у стилі лофт не потребує суворої відповідності канонам та великих фінансових витрат. Створити відповідну атмосферу чи настрій не складе особливих труднощів, головне, залучити на допомогу фантазію та бажання.
Цегляна стіна як невід’ємна частина ремонту квартири у стилі лофт
Стиль лофт зародився у фабричних кварталах Нью-Йорка. Зростання вартості земельних ділянок у центрі міста змусило власників підприємств перенести їх за межі міста. Міська влада передала спорожнілі приміщення фабрик незаможним сім’ям в оренду як квартири, зобов’язуючи їх провести ремонт власним коштом. Однак низький дохід не дозволив новим мешканцям заводських просторів серйозно змінити своє житло, тому стіни та стелі існували в інтер’єрах у своєму первозданному індустріальному вигляді.
Модним стиль лофт зробив епатажний художник Енді Ворхол, який організовував у таких квартирах богемні вечірки для людей мистецтва. Нарочита грубість оголеної цегли і бетону кардинально відрізнялася від прийнятих на той час дизайнерських стандартів, тому це викликало захоплення місцевим бомондом, серед якого стала модною радикальна відмова від минулого і звичного. Стиль лофт та його візитна картка – груба фактура цегли – стали надзвичайно популярними, а колишні квартири бідняків різко зросли у ціні.
Ремонт квартири в стилі лофт зобов’язує йти на сміливі дизайнерські експерименти, які мають на меті підкреслити самобутню промислову естетику.
Прикмети індустріального стилю (світлодіодні вивіски, дорожні знаки, дотепні постери, графіті та «промислові» світильники) чудово вписуються у витриманий на кшталт лофта інтер’єр. Відкриті комунікації та електропроводка стануть ще одним акцентом такого «урбаністичного» простору.
Автентичність цегляної кладки можна підкреслити шкіряною оббивкою, груботканим текстилем, металоконструкціями, спортивним інвентарем, яскравими кольоровими акцентами та арт-об’єктами сучасного мистецтва. Контрастні елементи, наприклад, масивні дзеркала у кручених баркових рамах і настінні канделябри в стилі неоготика, зроблять додатковий акцент на цегляному оздобленні.
Ремонт квартири в стилі лофт найчастіше має на увазі найпопулярніший відтінок цеглини – теракотовий. Актуальними будуть також білий, сірий та навіть чорний кольори цегляної кладки.
Сценарій освітлення простору в стилі лофт повинен підкреслювати природну «рижину» цегли, тому слід віддати перевагу теплому світловому спектру, завдяки якому відтінки та фактура кладки виглядатимуть найбільш виграшно.
Як освітлювальні прилади підходять поворотні споти-прожектори, торшери, настільні лампи, камерні світильники на низькому підвісі, світлодіодне підсвічування та вивіски. Висвітлення може бути багаторівневим.
Однією з останніх модних тенденцій ремонту квартири в стилі лофт є оригінальне рішення для стіни в ліжку: у нішах білого гіпсокартонного корпусу проглядає натуральна цегляна кладка, підсвічена в теплому спектрі за допомогою LED-стрічки. У самих нішах організовано простір для зберігання, що робить їх нестандартною заміною столиків для ліжок.
Як зробити цегляну стіну в квартирі
Якщо у вашому житлі є цегляна стіна з нерівною кладкою, а ви плануєте зробити ремонт квартири в стилі лофт, не варто ховати красу за штукатуркою або гіпсокартонними конструкціями. Надати їй вишуканий та оригінальний зовнішній вигляд допоможе досвідчений дизайнер. Для цього майстрам-оздоблювальникам достатньо відчистити цегляну кладку від цементу, забруднень і сольових потік за допомогою кислотовмісного розчину. Після остаточного миття поверхня буде покрита лаком на водній основі. Можна також пофарбувати стіну фарбою вибраного відтінку або намалювати графіті.
Якщо «подарунок долі» у вигляді автентичної цегляної кладки вам не дістався, її можна створити за допомогою оздоблювальних матеріалів. Використання справжньої цегли для цієї мети загрожує зменшенням розмірів приміщення. Набагато краще імітувати кладку за допомогою сучасних матеріалів та технологій:
- Лицьова цегла або клінкерна плитка. Розміри і вага цих матеріалів істотно менше, ніж у будівельної цегли, тому вони не будуть обтяжувати конструкцію або з’їдати дорогоцінні квадратні сантиметри. Таке облицювання підходить навіть для міжкімнатних перегородок. Міцність та зносостійкість цих матеріалів дозволяє використовувати їх при ремонті у всіх приміщеннях квартири. Завдяки різноманітності кольорів та фактур вони впишуться у будь-яке стилістичне рішення.
- Пластикові будівельні панелі «під цеглу». Цей недорогий матеріал не вимагає підготовки стіни перед нанесенням, а також особливих будівельних навичок. З додаткових плюсів – довговічність та гарні звукоізоляційні характеристики.
- Цегляні вініри. Цей матеріал виготовляється із пластику, деревини, пінополістиролу, штучної шкіри або з глини як клінкерна плитка. Такі бюджетні «цеглини» коштують недорого, проте вони продаються поштучно, тому їх краще використовувати для обробки невеликих фрагментів стіни.
- Гіпсова імітація цегли. Подібний спосіб дозволяє створити по-справжньому індивідуальне покриття. Під час ремонту на стіну наноситься товстий шар гіпсу, в якому цегли формуються вручну. Після висихання проміжки затираються розчином, фарбою надається відтінок та глибина фактури.
- Паперові або вінілові шпалери з малюнком цегли. Це найпростіший і недорогий спосіб зробити ремонт квартири у стилі лофт із ефектом цегляної кладки. Однак слід пам’ятати, що така обробка не виглядатиме так само природно, як натуральна цегла.
Ремонт однокімнатної квартири у стилі лофт – це не так складно, як здається на перший погляд
Що робити, якщо замість високих стель і великих квадратних метрів справжнього лофта є лише одна чи скромна студія? Відмовлятися від індустріального іміджу? Ні в якому разі! Зробити ремонт у стилі лофт у квартирі маленького розміру за невеликого бюджету цілком реально.
Професійні дизайнери з викликом у вигляді малогабаритки в стилі лофт справляються дуже успішно, створюючи оригінальні проекти.
Так як же досягти бажаного інтер’єру при ремонті в невеликій квартирі та скромному бюджеті? Спочатку слід озброїтися деякими порадами.
- Створіть заводський дух лофт-інтер’єру.
Потрібно почати з пошуку того, чим ваша квартира нагадує «занедбану фабрику». Як такі прикмети стилю лофт можуть виступати як високі стелі та великі вікна, так і інженерні комунікації, бетонна стіна або чавунні батареї. Звичайно, для цього доведеться зняти наявне оздоблення, проте виявлена за гіпсокартонною конструкцією стара цегляна кладка з надлишком винагородить за всю працю.
Кожну подібну знахідку варто описати, щоб згодом використовувати їх при створенні дизайн-проекту нового інтер’єру в стилі лофт.
- Працюйте із поверхнями.
Уважно вивчіть усі поверхні вашої квартири. Саме стіни, підлога та стеля є головними акцентами при ремонті квартири у стилі лофт. Як вже зазначалося раніше, меблі в таких інтер’єрах відіграють другорядну роль. За допомогою сучасних оздоблювальних матеріалів на будь-якій поверхні можна створити ефект цегляної кладки або шорсткого бетону.
Фактури, що поєднують у собі розкіш і грубу промислову обробку, підходять якнайкраще. Саме стиль лофт при ремонті квартири допускає одночасне використання в одному інтер’єрі вишуканої венеціанської штукатурки та «брутального» покриття під бетон. Подібна «толерантність» зумовлена історією цього стилю, коли у приміщеннях колишніх фабрик облаштовувалися і вітальні, кухні та спальні.
Домогтися подібної «фабричності» допоможе декоративна штукатурка, завдяки якій цегляну кладку, бетонні блоки, штукатурку, що обсипалася, благородні поверхні шовку або мармуру можна створити на будь-якій поверхні. А ось оформляти «під дерево» все ж таки не варто, оскільки стиль лофт приймає тільки натуральну деревину.
- Перегляньте планування.
Ремонт маленької квартири в стилі лофт передбачає обов’язковий перегляд планування. Якщо у вашій однокімнатній квартирі немає несучих стін, варто подумати про поєднання вітальні з кухнею або про встановлення скляної перегородки між кімнатами. Так ви зможете досягти такого необхідного для інтер’єру в стилі лофт простору.
Однак якщо перепланування квартири неможливе, додати повітря та легкість приміщенню можна за допомогою нехитрих дизайнерських прийомів: світлі стіни, невисокі меблі, приховані системи зберігання в тон кольору оздоблення та ін.
Окрему увагу варто приділити вікнам. Звичайно, у типових квартирах розширити отвір вікна вам не вдасться, проте можна домогтися візуального збільшення, знявши важкі штори та традиційний тюль. За потреби лаконічні рольштори допоможуть зменшити інтенсивність сонячного світла та сховатися від поглядів сусідів. Якщо вам дісталися дерев’яні вікна у хорошому стані, не варто міняти їх на пластик. Краще витратити ці гроші на якісний ремонт та утеплення, перетворивши старі вікна на родзинку інтер’єру квартири у стилі лофт.
- Заберіть зайве.
Одна з прикмет стилю лофт – вільний простір. Необхідно позбутися атрибутів радянського затишку, що приїлися, — килимів і пледів на диванах і кріслах. Для зберігання потрібних речей чудово підійдуть приховані системи.
Розставити акценти допоможуть незвичайні чи вінтажні меблі, арт-об’єкти та предмети декору в індустріальному дусі.
Для власників новеньких квартир, що в’їхали в новобудову, ремонт в стилі лофт може стати справжнім порятунком, оскільки він дозволяє неоштукатурені стіни, бетонні підлоги і чернові стелі перетворити на елементи нового інтер’єру. І при цьому не треба приховувати інженерні комунікації та проводку. Однак не варто забувати про помірність. Достатньо одну-дві поверхні оформити в стилі лофт, пом’якшивши інтер’єр іншого простору. Не слід захоплюватися суворим дотриманням дизайну, забуваючи про те, що квартира після ремонту має виглядати затишною та житловою.
- Виявіть творчий підхід.
Оригінальність та нестандартне дизайнерське мислення, вільне від стереотипів, – чудові помічники у справі ремонту квартири у стилі лофт. У такому інтер’єрі чудово є сусідами дерев’яний фабричний стіл і пластиковий стілець, класична кришталева люстра і крісло неонового забарвлення. Відсутність страху перед змішуванням стилів та епох забезпечить успіх при створенні дизайн-проекту квартири у стилі лофт.
Однак не варто надмірно захоплюватися свободою, зміщуючись у бік несмаку. Допускається змішувати елементи різнополярних стилів, наприклад, індастріал з мінімалізмом, хай-тек та ретро тощо. Арт-об’єкти допоможуть розставити акценти.
Ремонт маленької квартири в стилі лофт – це нетривіальне завдання для по-справжньому рішучих дизайнерів. Успіх у цій справі допоможе вам відчути міський дух Нью-Йорка навіть у крихітній студії російської провінції.
Як зробити ремонт квартири в стилі лофт своїми руками
Ремонт квартири в стилі лофт необхідно починати зі знищення чи перенесення всіх перегородок, крім несучих. Якщо ви не хочете згодом поратися з узаконенням перепланування, варто заздалегідь уточнити у відповідній службі, які стіни можна ламати. Далі слід визначитися з тим, який із напрямків стилю лофт втілюватиметься в цьому приміщенні. Жорсткий і злий лофт мають на увазі «оголення» комунікацій. Якщо вони були заховані, їх необхідно відкрити та наголосити на декоруванні. Крім того, знадобляться:
- фонові поверхні брутального “фабричного” стилю;
- основний акцент на чільне місце;
- додаткові акценти для концептуального завершення інтер’єру;
- джерела освітлення (як правило, кількість природного світла, що надходить, недостатньо у зв’язку з обмеженими розмірами віконних отворів).
Фон
Як фон простору в стилі лофт може виступати будь-яка добре видима поверхня великого розміру. Як правило, це стіна, рідше стеля. Розміщення головного акценту на підлозі є недоцільним, оскільки ця поверхня не є добре видимою.
Стіни
Кладка з червоної робочої цегли найчастіше використовується для оформлення стін під час ремонту квартири в стилі лофт. Вся справа в унікальній фактурі та забарвленні цього матеріалу. Щоб внести дух лофта, потрібно ретельно відчистити поверхню цегляної стіни, що несе, від штукатурки і двічі обробити її грунтовкою глибокого проникнення. Це позбавить цеглу від плям та обсипання.
Якщо потрібно, після ґрунтовки можна нанести фарбу. Після закінчення всіх робіт цеглу необхідно двічі просочити водно-полімерною емульсією. Вона надасть поверхні блиску та стійкості.
Якщо стіна викладена з колотої цегли і не відрізняється красою, чи немає бажання руйнувати добре оштукатурену поверхню, цегляну кладку можна імітувати за допомогою оздоблювальних матеріалів та спеціальних технологій.
Лофтові двері
Не всіх стін у квартирі в стилі лофт можна позбутися. Отже, разом з ними збережуться і дверні отвори, які необхідно оформити. Якщо вам не вдалося знайти старі комори і вписати їх в інтер’єр, не варто облицьовувати «новоділ» плиткою «під цеглу». Усі витрачені зусилля виявляться марними, оскільки така конструкція буде важка, а обробка — ненадійна. Краще пофарбувати всі двері в один колір, контрастний фоновому. Виділяти таким чином двері у місцях загального користування не рекомендується.
Протизламну фурнітуру також не варто чіпати. А ось скління для міжкімнатних дверей у квартирі в стилі лофт абсолютно не забороняється, тим більше, якщо це двері з передпокою до кімнати. Завдяки таким “улюбленим” цим стилем скляним квадратам 30х30 см, така поверхня додасть у передпокої більше освітлення, якого в цьому приміщенні дуже часто не вистачає.
Стеля
Стеля вкрай рідко вибирається як тло для квартири при ремонті в стилі лофт, проте це зовсім не означає, що можна залишити його в колишньому вигляді. Він є так званою домінантою верху, тому оформленню стелі слід приділити окрему увагу. Високі перекриття (від 3,5 м) дозволяють обшити їх дошками та накласти на обшивку масивні фальшбалки. Якщо це мансардне приміщення зі скошеною стелею, можна зупинитися лише на фальшбалках із дощок без обшивки.
Як правило, фальшбалки виготовляються із бруса, при цьому вони візуально не зменшують висоту приміщення. На це «грають» світлий колір для стелі і фальшбалок, що перетинають його латами. Таке оздоблення візуально витягне приміщення завширшки, додавши настільки необхідного для стилю лофт простору.
Стандартна висота перекриттів у квартирі достатньої площі дозволяє оформити пофарбовану в світлі тони стелю рідкісною решетуванням із темних плоских накладних фальшбалок. Візуально такий прийом трохи зменшить висоту приміщення, проте це компенсується за рахунок витягнутих у довжину контрастних елементів, які працюють на розтягнення простору квартири. Ажурні фальшбалки з тонкостінних C- та U-профілів для гіпсокартону та смужок оцинковки, пофарбовані в темний колір, прийдуть на допомогу в тих випадках, коли потрібний ремонт у стилі лофт у маленькій квартирі. Такий прийом візуально розширює невеликий простір, не приховуючи висоту стель.
Стать
Стиль м’який лофт цілком лояльний до ламінату. Жорсткий лофт приймає фарбовані або незабарвлені дошки, а також шорсткий керамограніт всіх відтінків сірого, що нагадує бетон. Тим, хто хоче зробити ремонт квартири в стилі лофт-свинюшник, рекомендується віддати перевагу керамограніту, а от дощата підлога йде на другий план. Злий же лофт «любить» підлогу, яку звичайна людина не захотіла б бачити у своєму інтер’єрі. Наприклад, 3D підлоги з малюнками, що викликають огиду.
Головна пляма
Для ремонту в стилі лофт найкраще підходять вітальні, тому що саме в цьому приміщенні квартири можна легко розкрити роль головного акценту інтер’єру та вимог до загальної концепції дизайну. Незалежно від того, який із напрямків стилю лофт буде обрано (м’який, жорсткий, злий та ін.), посеред фонової ділянки або на самому видному місці розміщується головний акцент. Він має бути контрастним тлом відтінку приміщення, тому ідеальним вибором буде кольорове панно. Яким буде зміст цього арт-об’єкта, залежить виключно від ваших уподобань та бачення майбутнього інтер’єру.
Обмеження
Перед початком ремонту квартири у стилі лофт необхідно дізнатися про обмеження, які посилаються на санітарно-гігієнічні та медико-психологічні вимоги. Категорично не рекомендується робити ремонт у стилі лофт у дитячій та гостьовій кімнаті, а також у оселі людей похилого віку. “Індастріал” зробить ці приміщення некомфортними. Крім того, в кабінеті та бібліотеці неможливо досягти духу лофта через специфіку цих кімнат: тут знаходяться відкриті системи зберігання, а атмосфера не повинна відволікати від робочого настрою.
У наступних приміщеннях також не рекомендується дотримуватися стилю лофт, проте окремі його елементи можуть використовуватися при оформленні інтер’єру:
- Передпокій (маленький розмір, відсутність простору та природного освітлення та інші невідповідності стилю лофт).
- Кухня (“улюблені” оздоблювальні матеріали індустріального стилю не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам до цього приміщення).
- Ванна кімната (не підходить за обома переліченими вище умовами).
Ідеальним з точки зору створення стилю лофт є приміщення великої площі (близько 40-50 квадратних метрів і більше), з вікнами великого розміру та високими стелями. Але якщо ваше житло не відповідає цим вимогам, не варто зневірятися. Внести міський дух Нью-Йорка до вашої квартири допоможуть професіонали.