Бензиновий генератор – енергетична установка, що функціонує на бензиновому двигуні. На ринку представлені моделі потужністю 5, 10 та 20 кВт. Споживач може вибрати пристрій, що підходить під його основні запити. Компанія “ВІНУР” займається реалізацією та монтажем різних генераторів та супутніх комплексів.
Як правильно підібрати генератор
Вибрати надійний бензиновий електрогенератор досить легко. Для цього необхідно точно визначитись із цілями використання агрегату. на ринку представлені пристрої на базі 2-х та 4-х контактного двигуна внутрішнього згоряння з функцією повітряного охолодження. Якщо ви хочете скоротити можливі шумові показники, варто віддати перевагу двигуну з частотою обертання 1500 оборотів в хвилину. Такі елементи тихіше за свої більш високочастотні аналоги. Розташування клапанів також відіграє роль при виборі таких комплексів. Чотирьох контактні двигуни з верхнім клапаном менш схильні до різного роду механічних пошкоджень. Система авто запуску також зможе суттєво полегшити керування установкою, а також прискорити деякі експлуатаційні процеси.
СФЕРА ВИКОРИСТАННЯ
Бензогенератор застосовується як резервне джерело живлення (у тому випадку, коли звичайні електромережі недоступні, або відключені). Використовується пристрій для побутових цілей у будинках, котеджах, на дачі. Всі подібні генератори відрізняються досить вигідною вартістю, невеликою вагою (завдяки повітряному охолодженню), зручністю перенесення та транспортування та низьким рівнем шуму. Устаткування можна використовувати навіть за низьких температурних показників та інших погодних умов.
Переваги використання бензинових генераторів перед іншим аналогічним обладнанням:
- можливість транспортування конструкцій, зручне встановлення;
- тривалий термін служби; наявність гарантійних зобов’язань;
- доступна собівартість пристроїв;
- функціональність та стійкість до різних атмосферних явищ.
Альтернативні джерела енергії
Альтернативні джерела ел.енергії у вигляді сонячних панелей та вітряків доступні далеко не кожному, та й мороки з їх монтажем, підключенням та обслуговуванням стільки, що зв’язуються з цією справою лише справжні фанати та любителі альтернативки.
Єдина проблема – не помилитися з вибором при покупці. Як уникнути цих фатальних помилок ми вам розповімо в цій статті.
При цьому торкнемося не тільки загальних моментів (потужність, тип, напруга), а й детально пройдемося по окремих технічних елементах, на які мало хто спочатку звертає увагу в магазині (довжина статора, нижня частина карбюратора, AVR, сорочка охолодження, ємність АКБ).
Дизельний чи бензиновий?
Для невеликого приватного будинку або дачі немає нічого простішого і кращого за бензиновий генератор.
недоліки дизельного генератора:
- проблеми із запуском взимку
- примхливість до якості солярки
- паливний насос високого тиску замість карбюратора
- неремонтопридатність у домашніх умовах
- ціна
У будівельних магазинах співвідношення продажів дизельних генераторів до бензинових становить від 1 до 100.
Дизель проявляє себе у всій красі тільки на об’єктах, де необхідна велика потужність від 15кВт або для постійного ел.постачання будинку.
Тому запам’ятайте, як тимчасову ел.станцію беремо тільки бензин.
380V або 220V
На жаль, таку помилку найчастіше роблять за рекомендацією продавців-консультантів, які насамперед запитують: “У вас трифазне введення в будинок або однофазне?”
За підсумками ви купуєте як потужний генератор на 6кВт (380В), а його не вистачає. Чому?
Грамотний фахівець повинен був поставити дещо інше питання: “У вас є вдома трифазні двигуни чи ні?”
На трифазному генераторі загальне навантаження поділено по фазах. На одну фазу 6кВт ви зможете підключити не більше 2кВт. Це ліміт.
Жодних “перетікань” з однієї фази на іншу тут неможливі. Ви навіть ел.чайник або бойлер потужність 2,5 кВт не зможете включити.
А якщо й примудритесь, то генератор працюватиме з скаженим перекосом, що швидко позначиться на ресурсі його роботи.
Ось, наприклад, автомат трифазного та однофазного генератора однієї і тієї ж потужності (6кВт).
Зверніть увагу на їхні номінальні струми. У трифазного він утричі менший!
Домогтися ідеального розподілу навантаження в домашніх умовах і запитати всіх рівномірно від ФА, С практично неможливо. Кухня завжди “жере” ел.енергії в кілька разів більше, ніж решта кімнат.
Тому перекіс фаз і навантаження неминучі. Навіть 3-х фазні ел.плити або тенові ел.котли буде правильніше підключати від однофазного джерела резервного ел.постачання.
Як вибрати потужність генератора?
А можна розрахувати все вручну:
Потужність генератора = Потужність ел.приладів, що працюють одночасно + 25%
У перших “домашніх” японських генераторів спочатку було дві базові потужності – 2,0кВ і 5,0кВ.
Решта “різноманітність” китайці отримали з допомогою форсування двигуна, шляхом збільшення діаметра циліндра. Кожні додаткові 2мм додають приблизно 1кВа.
Фактично більша частина всього ринку бензогенераторів на сьогодні зайнята двома потужностями:
- 2,8кВ
- 6кВА
Виходячи з цього, рекомендація щодо вибору буде наступною:
Якщо ви обмежені бюджетом і можете спокійно пережити кілька годин без ел.чайника та ел.титану, то для решти навантаження в будинку (освітлення, TV, газовий котел, комп’ютер) цілком достатньо 3кВт.
Нормальна людина не побіжить заводити генератор, коли відключають електрику, щоб терміново перепрати всю брудну білизну, накопичену за місяць, перемити весь посуд і помитися самому, при цьому ще включивши пару прожекторів на вулиці, щоб сусіди обзаздрилися 😊
Якщо все ж таки хочете перебувати на резервному джерелі в більш комфортних умовах, або світло вам відключають на більший час – вибирайте моделі в межах 6кВт.
Робота генератора великої потужності при його мінімальному завантаженні призводить до того, що на холостому ході через збагачену суміш швидко покриваються нагаром як нутрощі циліндра, так і свічка запалювання.
А це означає, що при кожному наступному запуску ви його можете не завести. Саме з такою проблемою найчастіше звертаються в сервіс центри з ремонту.
Для потужностей 5-7 кВт після чергових 8-10 годин роботи (залежить від розміру бензобака) потрібна перерва.
Глушіть двигун, перевіряєте олію та рівень бензину, генератор поступово остигає, доливаєте гсм і запускаєте заново.
Доливати паливо в працюючий генератор не можна.
Дешевий чи дорогий?
Дешевим за нинішніми цінами вважається генератор до 20 тис. рублів (3кВт з ручним стартером) + до 40 тис. (5кВт). Середній ціновий діапазон цих потужностей, де можна знайти непогані моделі – 30 тис. (3кВт) + 50тыс. (5кВт).
Якщо брати “середню температуру по лікарні”, то приблизно так виглядає норматив роботи китайського бензогенератора до перших поломок:
- дешеві – 250 годин
- дорожчі – 1000 годин
- топові – від 1500 годин і далі
За збільшений у 4 рази моторесурс, все ж таки варто заплатити на 10 тис. рублів побільше.
Що стосується конкретної марки та бренду, то тут можете скористатися нехитрим лайфхаком. Забийте в Яндекс пошуковий запит щодо здачі генераторів в оренду.
На ел.станціях, які часто ламаються і мають нетривалий термін служби, ніхто не зароблятиме. Звідси й робіть відповідні висновки.
Генератор для газового казана
Помилка №6
За наявності газового казана потрібно купувати тільки інверторний генератор.
Нібито звичайний видає у мережу так званий меандр, який протипоказаний казанам.
Насправді синусоїду, яка потрібна котлу для нормальної роботи, мають практично всі бензинові генератори, а не лише дорогі інвертори.
Ось так виглядає синусоїда від міської мережі:
Ось так від звичайного китайця Huter на 2,5 кв.
Звичайно, не ідеальна картинка, але все чудово працює:
А ось це недорогий китайський інвертор:
Та сама пилкоподібна форма, якою всі лякають, якраз і спостерігається у ДЕШЕВИХ інверторів.
Заради справедливості, ось це якісніший інвертор від Kipor:
Відео-пруф, де хлопці заморочилися та провели натурні випробування з осцилографом на різних видах генераторів (на холостому ході + з навантаженням):
І взагалі, генератор для газового котла – це крайній захід. Насамперед у цій справі має бути передбачений надійний ДБЖ з автономністю 6-8 годин.
Раптом при відключенні світла вас не буде вдома, а генератор не заведеться або опиниться без автозапуску.